Niedziela, 22 października 2017 roku  
| Strona Główna |  Kontakt | 
Menu Główne
Aikido
Polska Unia Aikido
Staże
Linki
Publikacje PUA
Dojo Szczecin
O Akademii
Zapisy
Instruktorzy
Treningi
sensei Jacek Wysocki
Biografia
Artykuły prasowe
Publikacje
DVD, Video
Mistrzowie
Morihei Ueshiba
Hirokazu Kobayashi
Giampietro Savegnago
Piero Silvano Rivigatti
Antonio Garcia
Archiwum
rok 2016
rok 2006
rok 2007
rok 2008
rok 2009
rok 2010
rok 2011
rok 2012
rok 2013
rok 2014
rok 2015
Kronika i Galerie Zdjęć
Kronika
Galerie zdjęć
Kalendarze Polskiej Unii Aikido
Galeria Aikido H.Sawki
Początki Aikido w Polsce
Newsletter
Zapisując się do systemu newslettera, będziesz systematycznie informowany o nowościach i ważnych wydarzeniach.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      
Biografia

  HOME    Biografia    

Jacek Wysocki

wys.jpgJacek Wysocki jest jednym z najwybitniejszych w kraju mistrzów sztuk walki Dalekiego Wschodu. W 1976 r. zainteresował się aikido, karate i kung-fu. Od 1981 r. profesjonalnie zajmuje się nauczaniem aikido. Stoi na czele Polskiej Unii Aikido zrzeszającej kilkanaście ośrodków w kraju i skupiającej ponad 3 tysiące ćwiczących. W ośrodkach tych kilka razy w roku prowadzi staże.

Sensei Wysocki prowadzi Autonomiczną Akademię Aikido w Szczecinie - jeden z największych klubów Aikido na świecie (ponad 20 grup ćwiczących, tj. ok. 600 osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania). Od 1983 roku jest uczniem mistrza Giampietro Savegnago - 8 Dan Aikido, od którego otrzymał w 2005 roku 7 Dan a w 2012 na obozie treningowym w Sypniewie 8 Dan. Jest to najwyższy stopień aikido w Polsce. Jest jednym z najbardziej cenionych fachowców w branży dalekowschodnich sztuk walki, wychowawcą wielu mistrzów oraz znakomitym propagatorem aikido w kraju i za granicą. Prowadzi staże m.in. we Włoszech, Danii, Belgii, Niemczech, Czechach, Białorusi a ostatnio jako jeden z nielicznych Europejczyków w Japonii. Dzięki jego fascynującym pokazom oraz serii filmów "Obroń się sam" emitowanych przez TV Szczecin, tysiące ludzi dostrzegło piękno i skuteczność aikido.

Jacek Wysocki jest autorem książek "Aikido bez tajemnic", "Poznaj aikido" wraz z VHS, "Aikido - zasady i techniki" wraz z DVD, "Broń w Aikido" wraz z DVD, wydanej we Włoszech książki napisanej wspólnie z Silvano Rovigattim,leg3.jpg mistrzem Ju-Jitsu - "100 technik samoobrony" oraz publikacji wydanej w Hiszpanii i Anglii na DVD oraz kasecie VHS "Very strong Aikido". Jest również autorem niezliczonej liczby artykułów w prasie oraz gościem programów w TVP, m.in. "MdM", "Rower Błażeja", "Zoom" oraz programów regionalnych. Autonomiczna Akademia Aikido kilka razy w roku organizuje imprezy oraz staże ogólnopolskie. Na staże zapraszani są światowej klasy mistrzowie sztuk walki m.in. nauczyciel Jacka Wysockiego - Giampietro Savegnago z Włoch (8 Dan Aikido), Silvano Piero Rovigatti z Włoch (8 Dan Ju-Jitsu), Antonio Garcia z Belgii (8 Dan Ju-Jitsu). Staże gromadzą setki adeptów sztuk walki z całej Polski jak również z zagranicy.

Co roku podczas wakacji Sensei Wysocki jest gospodarzem 10-dniowej Akademii Sztuk Walki, podczas której treningi gościnnie prowadzą najwybitniejsi mistrzowie sztuk walki z Europy. Impreza ta cieszy się dużym powodzeniem wśród ćwiczących (ok. 200 osób). Największym medialnym osiągnięciem Jacka w ostatnim roku jest zagranie roli w filmie "Wiedźmin" Marka Brodzkiego, oraz przygotowanie choreografii układów walk Michała Żebrowskiego, odtwórcy głównej roli w filmie.

 

podz.jpg 

Data powstania strony
26.11.2004r.
Ostatnia modyfikacja:
2017-09-18
Zapisy
Reklama
| Strona Główna |  Kontakt | 
Autonomiczna Akademia Aikido - Jacek Wysocki, CMS System Powered by