Sobota, 21 października 2017 roku  
| Strona Główna |  Kontakt | 
Menu Główne
Aikido
Polska Unia Aikido
Staże
Linki
Publikacje PUA
Dojo Szczecin
O Akademii
Zapisy
Instruktorzy
Treningi
sensei Jacek Wysocki
Biografia
Artykuły prasowe
Publikacje
DVD, Video
Mistrzowie
Morihei Ueshiba
Hirokazu Kobayashi
Giampietro Savegnago
Piero Silvano Rivigatti
Antonio Garcia
Archiwum
rok 2016
rok 2006
rok 2007
rok 2008
rok 2009
rok 2010
rok 2011
rok 2012
rok 2013
rok 2014
rok 2015
Kronika i Galerie Zdjęć
Kronika
Galerie zdjęć
Kalendarze Polskiej Unii Aikido
Galeria Aikido H.Sawki
Początki Aikido w Polsce
Newsletter
Zapisując się do systemu newslettera, będziesz systematycznie informowany o nowościach i ważnych wydarzeniach.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      
rok 2006

  HOME    rok 2006    

Staż z maestro G.Savegnago 8 Dan Aikido w Lublinie

Lublin 17.11. - 18.11.2006

sav1_1.jpgPo długiej prawie 9-cio godzinnej podróży pociągiem TLK dotarliśmy szczęśliwie do Lublina, gdzie w dniach 17.11-18.11.2006 miał się odbyś staż z shihanem Giampietro Savegnago 8 Dan Aikido Kobayashi Ryu. Podróż przebiegła w "wesołej" atmosferze. Niestety początek naszego pobutu w Lublinie to próba dojechania do hotelu w którym mięliśmy zamieszkać. Taksówka która nas wiozła z dworca PKP utknęła w korku i zamiast w ciągu 5 minut do hotelu dotarliśmy po 40.

Staż organizowany przez Lubelską Akademie Aikido Irka Kołodziejaka odbywał się niecałe 15 minut drogi od hotelu więc po małym odświeżeniu po długiej podróży, pełni nadzieji i sił witalnych wyruszyliśmy na spotkanie z naszym Mistrzem. Na treningi przybyło ok. 300 osób z całej Polski głodnych wiedzy. Na początku stażu sensei Wysocki poinformował, że z powodu kłopotów z kręgosłupem, maestro będzie to staż nietypowy (maestro będzie robił techniki bardzo wolno, gdyż nie może się gwałtownie ruszać ).

Pierwszy piątkowy trening Mistrz Savegnago poświęcił studiowaniu technik nikkyo i gokyo oraz kaeshi waza. Niestety z powodu dużej ilości osób na treningu i w braku miejsca, ćwiczyliśmy głównie kihon, żeby nikomu nic się nie stało. Pomiędzy technikami które prezentował mistrz Savegnago, szczegóły dokładnie objaśniał nam sensei Wysocki, prezentując detale i interpretacje. Trening zakończył się ok. 20.30.

sav2.jpgSobota to dwa treningi, a pomiędzy nimi niespodzianka. Sensei Kołodziejak szef Lubelskiej Akademii Aikido zdawał egzamin na najwyższy stopień w Polskiej Unii Aikido - 5 Dan. Egazmin oczywiście zakończył się pełnym sukcesem i długą owacją dla Iraka od licznie zgromadzonej braci aikido.

Pierwszą i drugą część sobotnich zmagań z aikido, maestro Savegnago poświęcił studiowaniu technik kaeshi waza oraz yonkyo. Tłumaczył jak ważna jest współpaca patnerów podczas wykonywania kontrtechnik do pełnego ich zrozumienia. Udowodnił, że technika yonkyo jest skuteczna (co niektórzy z nas mięli okazję doświadczyć na sobie). Podkeślił, że najważniejszą sprawą w technikach aikido jest kontrola linii centralnej bez której do każdej wykonywanej techniki można wykonać kontrtechnikę.

Staż zakończył gromkimi i długimi brawami dla Mistrza oraz sesją pamiątkowych zdjęć.

Do zobaczenia w Szczecinie w marcu 2007 roku na kolejnym stażu z Mistrzem Savegnago.

Kamil

Galeria ze stażu

Data powstania strony
26.11.2004r.
Ostatnia modyfikacja:
2017-09-18
Zapisy
Reklama
| Strona Główna |  Kontakt | 
Autonomiczna Akademia Aikido - Jacek Wysocki, CMS System Powered by